Publicitat
Publicitat

COPA DEL REI

Els equips catalans ja saben quins són els rivals de les dues primeres eliminatòries de la Copa del Rei

L'Hospitalet i el Lleida queden exempts de participar en la primera ronda i passen directament a la segona

La Reial Federació Espanyola de Futbol (RFEF) ha sortejat aquest dimarts al migdia els aparellaments de les dues primeres eliminatòries de la Copa del Rei.

L'Hospitalet i el Lleida Esportiu –així com l'Olímpic, el Tudelano, el Racing, el Lucena i el Fuenlabrada– han quedat exempts de disputar la primera ronda i, per tant, passen directament a la segona.

Pel que fa als catalans, l'Olot jugarà contra l'Huracán València la primera eliminatòria, el Nàstic s'enfrontarà a l'Alcoià, i el Sant Andreu, a la Peña Deportiva Santa Eularia des Riu.

Els partits de la primera eliminatòria, que es disputaran a partit únic el 4 de setembre, són els següents:

Haro-Oviedo
Tropezón-Tuilla
Caudal-Ferrol
Sariñena-Puerta Bonita
Leganés- At. Granadilla
Barakaldo-Amorebieta
Laudio-Real Unión
Toledo-Osca
Olot- Huracán València
Nàtic- Alcoià
Sant Andreu- Peña Deportiva Santa Eularia des Riu
Écija-La Hoya Lorca
El Palo-Xerez
San Fernando-Balompédica Linense
Cartagena-Guadalajara
Burgos-San Juan
Algeciras- Novelda
*Exempts: L'Hospitalet, Tudelano, Olímpic, Racing, Lleida Esportiu, Lucena i Fuenlabrada

Pel que fa a la segona eliminatòria, que es disputarà l'11 de setembre ja amb la presència dels equips de Segona Divisió, aquests són els aparellaments:

Tropezón/Tuilla - Burgos/San Juan
Haro/Oviedo - Sariñena/Puerta Bonita
Nàstic/ Alcoià - Extremadura/Albacete
L'Hospitalet - Racing
San Fernando/Balompédica Linense - Tudelano
Toledo/Osca - Cartagena/Guadalajara
Écija/La Hoya Lorca - Laudio/Real Unión
Sant Andreu/ Peña Deportiva Santa Eularia des Riu - Olot/ Huracán València
Lleida - Caudal/Ferrol
Leganés/At. Granadilla - Lucena
Olímpic - Barakaldo/Amorebieta
El Palo/Xerez - Fuenlabrada
Alabès - Saragossa
Mallorca - Alcorcón
Sabadell - Las Palmas
Còrdova - Deportivo
Lugo - Mirandés
Jaén - Numància
Recreativo de Huelva - Sporting
Eibar - Tenerife
Hèrcules - Múrcia
Girona - Ponferradina
*Exempt: el guanyador de l'Algeciras-Novelda

Etiquetes